مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران قیمت میانگین وزنی دلار در معاملات امروز این بازار را ۲۶ هزار و ۵۱۴ تومان اعلام کرد و افزود: امروز بازار متشکل ارز ایران روز آرامی را سپری کرد.

مهدی گوهررستمی گفت: امروز معاملات نماد دلار کار خود را با قیمت ۲۶ هزار و ۶۸۱ تومان شروع کرد و در پایان ساعت معاملات به نرخ ۲۶ هزار و ۵۸۶ تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی ۲۶ هزار و ۵۱۴ تومان به ازای هر دلار را نشان می‌دهد.

وی افزود: همچنین نماد یورو در معاملات امروز بازار متشکل ارز ایران با نرخ ۳۱ هزار و ۲۳۴ تومان کار خود را شروع کرد و در پایان ساعت معاملات نرخ هر یورو به رقم ۳۱ هزار و ۲۱۷ تومان رسید. به این ترتیب میانگین وزنی قیمت یورو در معاملات امروز، نرخ ۳۱ هزار و ۱۵۹ تومان را ثبت کرد.

گوهررستمی ادامه داد: حجم معاملات دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز چهارشنبه، هفده شهریور، ۱۰ میلیون و ۵۳ هزار و ۹۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد معاملاتی یورو ۱ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۱۰۰ یورو بود.

به گفته وی دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم ۲۶ هزار و ۳۵۹ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۶ هزار و ۶۸۱ تومان معامله شد. همچنین هر یورو در پایین‌ترین نرخ خود به قیمت ۳۱ هزار و ۶۶ تومان و در بالاترین نرخ به قیمت ۳۱ هزار و ۳۵۰ تومان معامله شد.

این مقام مسئول و تحلیلگر مسائل اقتصادی در پایان افزود: بررسی معاملات جلسه معاملاتی چهارشنبه (هفدهم شهریورماه) نشان می‌دهد که نماد معاملاتی دلار ۰.۴۹ درصد و نماد معاملاتی یورو ۰.۱۵ درصد افزایش را نسبت به روز معاملاتی قبل تجربه کرده‌اند.

۱۸:۴۰ ,۱۷ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رییس بانک مرکزی گفت: ما معتقدیم نرخ ارز را بازار تعیین می کند. تجارت و بنیان های اقتصادی در تعیین نرخ ارز تاثیر می گذارند.

ایران در هفت ماهه سال ۹۹ به عنوان صادرکننده فعال بنزین در منطقه حضور داشته و در این مدت از محل صادرات بنزین درآمدی حدود ۱.۴ میلیارد دلار به دست ...

بانک مرکزی امروز، سه‌شنبه (۱۹مرداد)، نرخ رسمی ۴۶ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز افزایش و ۳۱ ارز از جمله یورو و پوند کاهش یافت. نرخ ...

هر چند نوسان ریزشی قیمت ارز در روزهای پایانی هفته متوقف شد اما معامله‌گران معتقدند بازار ارز در وضعیتی حساس قرار دارد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی