سرپرست وزارت آموزش و پرورش از رایگان بودن اینترنت شاد برای کاربران این شبکه در سال تحصیلی جدید خبر داد و سه گام طراحی شده را برای بازگشایی مدارس تشریح کرد.

«علیرضا کاظمی» در جلسه‌ای که آموزش‌وپرورش با وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت همراه اول برگزار کرده، تاکید داشته امسال هم مانند سال گذشته، استفاده معلمان و دانش آموزان و کاربران از شبکه شاد، رایگان خواهد بود.

 او با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: «رویکرد ما این است که آرام و به صورت تدریجی با تامین سلامت دانش آموزان و با کیفیت مدارس را باز کنیم و زمینه حضور دانش آموزان را با همین الگو فراهم کنیم.»

این موضوع در حالی است که چندی پیش، «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، در نشستی خبری تحقق اینترنت رایگان شاد را وابسته به تامین منابع مالی اعلام کرده بود.

آغاز آموزش حضوری از مدارس کم جمعیت

کاظمی با تشریح سه گام طراحی شده در وزارت آموزش‌وپرورش در این حوزه گفت: «سه گام را طراحی کردیم که در گام اول برای حضور به سمت مدارس کم جمعیت می رویم که تقریبا برای اینها هیچ منعی وجود ندارد. مدارس زیر ۱۰۰ نفر و ۷۵ نفر و کلاس های زیر ۱۵ نفر را داریم که تقریبا حدود ۱۰۰ هزار کلاس درس زیر ۱۵ دانش آموز و ۴۰ هزار مدرسه با جمعیت زیر ۷۵ نفر داریم و تامین سلامت را همکاران ما انجام می‌دهند و زمینه حضور اینها را بعد از مدتی از شروع سال تحصیلی مهیا کنیم.»

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه گام دوم مدارس با جمعیت متوسطهستند که برای اینها به سمت رویکرد ترکیبی خواهیم رفت گفت: یعنی بخشی از اینها را به دو گروه تقسیم خواهیم کرد، بخشی به صورت حضوری و بخشی به صورت مجازی که بستگی به، ظرفیت مدرسه دارد که ممکن است در دو یا سه روز با رعایت همه پروتکل ها و استانداردها طراحی شود. آن سه روز دیگر را در فضای مجازی فعالیت خودشان را ادامه خواهند داد.

او همچنین در بخش دیگری از توضیحان خود گفت: «گام سوم مدارس پرجمعیت هستند که تقریبا بیشترین مشکل را در این بخش داریم. در این بخش هم با آرامش بیشتری حرکت می‌کنیم و امیدواریم که بتوانیم حداقل ارتباط را با فضای آموزشی برقرار کنیم. حالا یا یک روز یا دو روز در هفته که بستگی به ظرفیت خود مدرسه دارد.»

آموزش حضوری در کنار آموزش آنلاین

او با بیان اینکه رویکرد تمرکززدایی است که در الگوی بازگشایی امسال لحاظ کرده ایم گفت: «تقریبا اختیار را به مدرسه و شهرستان واگذار کرده‌ایم و اعلام خواهیم کرد که مدرسه در چه فرایندی شرایطش را اعلام و منطقه تایید کند و در ستاد کرونا تصمیم گیری شود. کل کشور را باید متفاوت دید.»

از سویی دیگر، «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور نیز چندی پیش در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ضرورت بازگشایی مدارس اشاره کرده بود و خواستار آن شد تا ضمن برنامه‌ریزی برای تداوم آموزش‌های مجازی، وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت و درمان پروتکل‌های بهداشتی لازم برای آموزش‌های حضوری را نیز تدوین کنند تا در صورت تمهید مقدمات لازم، به صورت تدریجی امکان آموزش‌های حضوری نیز فراهم شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۷:۰۳ ,۲۰ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


توئیتر پس از وقفه‌ای چند ساله، دوباره به کاربران تیک آبی اعطا می‌کند. اما این بار قوانین جدیدی وضع شده و توئیتر آن را فقط به گروه‌های مشخص ...

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از اول تیرماه استفاده از پلتفرم شاد دیگر رایگان نیست و هزینه آن مانند دیگر پیام‌رسان‌های داخلی ...

متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران تا پایان ماه می ۲۰۲۱، ۲۰.۷۳ مگابیت بر ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۲ از میان ۱۷۵ کشور می‌رساند و ...

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تبیین یک نظام حکمرانی سایبری درست، بدون تبیین نظام‌های هویت و مالکیت ممکن نیست. شاید بتوان گفت صیانت از ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی