بروز نشانه هایی از کمبود عرضه در آمریکا در نتیجه تندباد آیدا و پدیدار شدن امیدهایی به روابط تجاری آمریکا و چین قیمت نفت را افزایش داد.

قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی اندکی از 73 دلار بیشتر شد.

از عوامل این افزایش قیمت، بروز نشانه هایی از کمبود عرضه در آمریکا در نتیجه تندباد آیدا و پدیدار شدن امیدهایی به روابط تجاری آمریکا و چین عنوان شده است.

حدود سه چهارم تولید نفت فراساحلی خلیج آمریکا یا حدود 1.4 میلیون بشکه در روز همچنان از اواخر آگوست، متوقف است. این میزان تقریبا برابر کل میزان تولید نفت نیجریه در اوپک است.

فیل فلاین، تحلیلگر بازار گفت: «بازار به تمرکز بر روی کمی عرضه در جهان بازگشته و این دلیل افزایش قیمت است.»

وی افزود هرچند چین در حال آزاد کردن نفت از ذخایر استراتژیک خود است اما این میزان، حجم تولید نفت کاهش یافته در خلیج مکزیک را جبران نمی کند.

هر بشکه نفت برنت با 1.47 دلار افزایش 72.92 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.58 دلار افزایش 69.72 دلار فروخته شد.

هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته اندکی افزایش ارزش را ثبت کردند و نفت برنت از ابتدای امسال تاکنون به علت کاهش تولید اوپک پلاس 41 درصد افزایش ارزش داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۸:۰۰ ,۲۰ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


قیمت نفت خام در معاملات چهارشنبه شب به دنبال اخباری که حاکی از افت ذخایر انبارهای سوخت آمریکا بود جهش کرد.

به گزارش قرن نو به نقل از رویترز، قیمت شاخص نفت خام برنت صبح امروز، سه‌شنبه، نهم دی‌ماه با ۲۳ سنت افزایش به ۵۱ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت نهایی ...

شرکت دولتی بازاریابی نفت عراق اعلام کرد که صادرات نفت این کشور به ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

وبسایت Investing.com گزارش داد: رئیس جمهور آمریکا ؛جو بایدن، در اولین روز ریاست جمهوری خود در دفتر، مجموعه ای از دستورات اجرایی را برای معکوس کردن ...

توربجورن تورنکویست، مدیر عامل و بنیانگذار گانوور، در جمعه گذشته به خبرگزاری بلومبرگ گفت که با توجه به شرایط عرضه و تقاضا در بازار احتمال صعود ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی