قیمت خودرو در چند سال اخیر رشد خیره‌کننده‌ای داشته و این امر سبب شده یک میلیارد تومان کفاف خودروهای ژاپنی، کره‌ای یا آلمانی بازار را ندهد.

قرن نو ـ گروه اقتصادی: کماکان با یک میلیارد تومان و حتی خیلی کمتر امکان خرید برخی از خودروهای وارداتی و مونتاژ چینی وجود دارد و همچنین می‌توان با این مبلغ برخی از خودروهای مونتاژ گروه‌های خودروسازی هیوندای، پژو و کیا را خریداری کرد.

از میان خودروهای مونتاژ یک میلیاردی می‌توان به پژو 2008 مدل 1399 اشاره کرد که درحال‌حاضر 990 میلیون تومان قیمت دارد و مدل 1398 این خودرو نیز در محدوده یک میلیارد تومان و به قیمت 935 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

درحال‌حاضر با 945 میلیون تومان می‌توان خودرو مونتاژ سیتروئن سی 3 را خریداری کرد اما برای خرید سوزوکی گراند ویتارا کمی بیش از یک میلیار تومان پول لازم است، این خودرو در بازار یک میلیارد و 250 میلیون تومان قیمت خورده است.

در میان سایر خودروهای مونتاژ موجود در بازار می‌توان گفت خودروهای مونتاژ ساوانا که یکی از برندهای خودروسازی چینی نیز است این روزها در محدوده یک میلیارد تومان قیمت دارند؛ ساوانا مونتاژ سال 1399 برند خودروسازی فوتون این روزها در بازار در محدوده قیمتی 980 میلیون تومان معامله می‌شود و مدل 1398 این خودرو نیز درحال‌حاضر 930 میلیون تومان قیمت خورده است.

در جدول زیر خودروهایی که با یک میلیارد تومان می‌توان آنها را خریداری کرد آورده شده است:

گقتنی است که درحال‌حاضر ارزان‌ترین خودرو صفر برند ب‌ام‌و در ایران سری 2 اکتیوتورر‏، 218i مدل 2018 است که یک میلیارد و نهصد میلیون تومان قیمت خورده و همچنین کلاس E‏، E250 بنز با قیمتی بالغ بر پنج میلیارد و دویست میلیون تومان ارزان‌ترین مدل صفر این خودرو در بازار است.

5965

۰۹:۵۶ ,۲۳ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


هر زمان که سخن از انحصار به میان می‌آید گمانه‌زنی در مورد واردات خودرو هم داغ می‌شود، با این حال وزیر صمت از همان ابتدا و با تاکید بر لزوم ...

موضوع آزادسازی قیمت خودرو سال‌هاست مطرح‌شده، اما در ماه‌های گذشته این موضوع با موافقت وزارت صمت جدی‌تر از گذشته دنبال شده است. در همین راستا ...

در جدول زیر قیمت روز خودروهای شاسی‌بلند چینی در بازار آزاد را مشاهده می‌کنید.

رئیس شورای رقابت گفت: در این شورا با رقابتی بودن بازار خودروهای داخلی موافقت نشد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی