دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روسیه، در گزارشی از گفت‌وگوی تلفنی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین، رئیسان جمهوری ایران و روسیه، اعلام کرد در این تماس تلفنی درباره موضوعات مقابله با کرونا و برجام گفت‌وگو شد.

در این گزارش سخنگوی کاخ کرملین آمده است: با توجه به شرکت رئیس جمهوری اسلامی ایران به عنوان ناظر در اجلاس سازمان همکاری شانگهای که در ۱۷ سپتامبر (جمعه ۲۶شهریور)در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار می شود، موضوعاتی در چارچوب این سازمان نیز مورد بحث قرار گرفت.

بنابر این گزارش، در این گفت و گوی تلفنی، دو طرف تمایل خود را برای تقویت روابط در زمینه های مختلف مورد تأکید قرار دادند و به طور خاص، توسعه  روابط تجاری و اقتصادی و همکاری مستحکم در مبارزه با کرونا مورد توجه قرار گرفت.
به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس جمهوری اسلامی ایران در این تماس تلفنی «ولادیمیر پوتین»، گفت: توسعه و تعمیق همکاری‌های دو کشور را در همه ابعاد دنبال می‌کنیم.

آیت الله رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت تداوم همکاری‌های دو کشور در زمینه مقابله با کرونا از جمله در زمینه تولید واکسن مشترک، اظهار کرد: این همکاری‌ها باید تا ریشه کن شدن کامل این بیماری عالمگیر با قوت ادامه یابد.

سخنگوی کرملین پیشتر گفته بود دیدارهای دو جانبه ای که پوتین از جمله با رئیس جمهوری ایران قرار بود در تاجیکستان انجام دهد، به فرصت های بعدی موکول شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۹:۴۳ ,۲۳ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: رئیسی منتظر اذن رهبری است و اگر از ناحیه رهبری مخالفتی نباشد مانعی برای حضور در انتخابات 1400 ندارد.

در روزهای گذشته شاهد انکارهای مکرر رئیسی در خصوص داشتن ستاد انتخاباتی بوده‌ایم اما شواهد مخالف این صحبت را نشان می‌دهد. بنابراین ستادهای ...

رئیسی گفت: خانواده‌ام اشک ریختند که وارد عرصه انتخابات نشو، ولی به آنان گفتم تکلیف من چیز دیگری است. عدم حضور در ...

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه انتخاب سیدابراهیم رئیسی به سمت رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفت.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی