وزارت دادگستری ایالات متحده روز سه شنبه از صدور حکم زندان برای یک تبعه ایرانی خبر داد.

 وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که یک تبعه ایرانی به نام «مهرداد انصاری» را به جرم صادرات غیرقانونی اقلام نظامی دومنظوره به ایران به ۵ سال و دوماه حبس محکوم کرده است.

بنا به اعلام وزارت دادگستری آمریکا صادرات این اقلام ناقض تحریمها ی ایالات متحده علیه ایران بوده است.

گفته می‌شود که مهرداد انصاری ۴۰ ساله و ساکن امارات متحده عربی و آلمان در ماه مه ۲۰۲۱ از سوی یک هیأت ژوری فدرال به دست داشتن در فرآیند تهیه قطعات حساس نظامی برای ایران که ناقض تحریم‌های تجاری علیه ایران است، محکوم شناخته شد.

وزارت دادگستری آمریکا ادعا می‌کند که در فاصله نهم اکتبر ۲۰۰۷ تا ۱۵ ژوئن ۲۰۱۱، مهرداد انصاری با دو فرد دیگر در تهیه و فراهم سازی تعداد زیادی قطعات که می‌تواند در تسلیحات هسته‌ای یا برای هدایت موشک، جنگ الکترونیکی تهاجمی، تولید پارازیت رادیویی و رادار هشدار و دیده بانی مورد استفاده قرار گیرند، همکاری کرده است.

بنا به ادعای وزارت دادگستری آمریکا، این سه متهم بیش از ۱۰۵ هزار قطعه با ارزشی بالغ بر ۲،۶۳۰،۸۰۰ دلار را به دست آورده و یا تلاش داشتند که به دست آورند و بدون اطلاع دهی به ۶۳ شرکت آمریکایی مبنی بر اینکه مقصد نهایی این قطعات ایران خواهد بود، ۵۹۹ تراکنش مالی انجام داده اند.

گفتنی است درماه مه، انصاری به توطئه و تبانی برای نقض تحریم‌ها علیه ایران متهم شد.

۱۰:۰۵ ,۲۴ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، ایالات متحده سه‌شنبه قویا اظهارات اخیر رئیس جمهوری ترکیه درباره یهودی‌ها را به عنوان "یهودی‌ستیزی" محکوم ...

رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی به هواداران خود قول داده که تا ماه آگوست (نیمه مرداد) مجددا عنوان از دست داده خود را بازپس می گیرد.

گزارش رسانه‌‎های آمریکایی نشان می‎دهد که میانگین خودکشی در زندان‎های این کشور افزایش یافته است.

کرونا در سیستم ورشکسته زندان‌های آمریکا، زندانیان را همچنان قربانی می‌کند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی