دبیرکل سازمان ملل هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل را آغاز کرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل روز سه‌شنبه در سخنرانی افتتاحیه هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل که از ۱۹۳ کشور عضو تشکیل شده، گفت: بسیار خرسندم که بار دیگر اینبار برای افتتاح هفت و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به شما ملحق می‌شوم.

وی همچنین از "عبدالله شاهد"، وزیر امور خارجه سابق مالدیو که در حال حاضر ریاست مجمع عمومی سازمان ملل را برعهده دارد، استقبال کرد.

گوترش در این سخنرانی از جامعه جهانی خواست تا به واکنش به پاندمی کووید ۱۹ سرعت ببخشند و اهداف مربوط به آب و هوا را عملی کنند.

وی افزود: ما باید با تامین واکسن، درمان و تجهیزات برای همه مردم در سراسر جهان، به واکنش‌مان به کووید ۱۹ سرعت ببخشیم. ما به کشورهایی نیاز داریم که به اهداف آب و هوایی جسورانه در کنفرانس اقلیمی سازمان ملل موسوم به COP۲۶ در گلاسگو پایبند باشند و به آنها عمل کنند. این جنگ در سیاره ما باید پایان یابد.

دبیرکل سازمان ملل همچنین تاکید کرد: اکنون زمان آن رسیده که جنگ با یکدیگر را پایان دهیم و به صلح متعهد باشیم و با دشمن مشترک یعنی پاندمی کرونا مبارزه کنیم.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قرار است ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور ماه) در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل "نشست جهانی کووید ۱۹: پایان دادن به پاندمی و بازسازی بهتر" را به صورت مجازی برگزار کند.

سازمان ملل بین تاریخ ۳۱ اکتبر و ۱۲ نوامبر کنفراس اقلیمی موسوم به COP۲۶ را در شهر گلاسگو واقع در اسکاتلند برگزار خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۴:۳۸ ,۲۴ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


منابع دیپلماتیک اعلام کردند نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد در نامه ای به کشورها برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر کووید ۱۹ خواستار برگزاری ...

آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل، هشدار داد وعده‌ها و تعهدات کشورها در سال‌های بعد از توافق آب و هوایی پاریس نشان داده چنین تعهداتی برای جلوگیری ...

دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد که بدون توزیع عادلانه واکسیناسیون در سراسر جهان، خطر ظهور سویه‌های مقاوم به واکسن ...

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، اعلام کرد قدرت‌های جهان و ایران احتمالا در حاشیه نشست سالانه سازمان ملل با هم دیدار می‌کنند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی