رصد بازار حاکی از افزایش قیمت ده‌ها میلیون تومانی خودروهای دوگانه‌سوز بازار در دو ماه اخیر است.

قرن نو ـ گروه اقتصادی: رصد بازار از افزایش قیمت افسارگسیخته خودروهای دوگانه‌سوز از اواخر تیر ماه تاکنون حکایت دارد. طبق برآوردهای صورت‌گرفته در دو ماه گذشته، قیمت خودرو پژو 405 GLX دوگانه‌سوز مدل 1399 نزدیک به پانزده میلیون تومان افزایش یافته و درحال‌حاضر قیمت این خودرو به 230 میلیون تومان رسیده و مدل 1398 این خودرو نیز در این مدت هفده میلیون تومان افزایش یافته است.

در میان سایر خودروهای پژو دوگانه‌سوز در بازار، قیمت پژو پارس دوگانه‌سوز مدل 1400 در دو ماه اخیر 26 میلیون تومان افزایش یافته و این خودرو درحال‌حاضر 289 میلیون تومان قیمت خورده و مدل 1399 این خودرو نیز از 250 میلیون تومان در اواخر تیر ماه امروز به 275 میلیون تومان رسیده است.

وانت‌های دوگانه‌سوز نیسان نیز در این مدت افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کردند؛ به‌طوری‌که وانت زامیاد دوگانه‌سوز مدل 1399 در دو ماه گذشته 23 میلیون تومان گران شده و درحال‌حاضر 265 میلیون تومان قیمت خورده و مدل آپشنال این خودرو نیز در این مدت 27 میلیون تومان گران شده است.

قیمت روز خودروهای دوگانه‌سوز موجود در بازار در جدول زیر آمده است:

5965

۱۴:۰۰ ,۰۳ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


براساس طرح پیشنهادی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به شورای رقابت و برمبنای بسته پیشنهادی جهش تولید خودروسازان به شورای‌عالی هماهنگی ...

موضوع آزادسازی قیمت خودرو سال‌هاست مطرح‌شده، اما در ماه‌های گذشته این موضوع با موافقت وزارت صمت جدی‌تر از گذشته دنبال شده است. در همین راستا ...

رئیس شورای رقابت گفت: در این شورا با رقابتی بودن بازار خودروهای داخلی موافقت نشد.

در سال ۲۰۲۰ تولید خودرو‌هایی مانند سدان توئین توربو با قدرت ۵۵۰ اسب بخار و i ۸ از گروه خودروسازی بی ام و متوقف شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی