طبق گزارش‌ها، سامسونگ در حال مذاکره با تسلا درخصوص تولید تراشه‌های نسل بعدی خودروهای خودران این شرکت مبتنی گ‌بر فرایند ساخت هفت‌نانومتری است.

گیزموچاینا به‌نقل از وب‌سایت خبری اکونومیک دیلی کره مدعی شده است که تسلا و سامسونگ در چندین نوبت درباره طراحی تراشه مذاکره کرده‌اند و همچنین نمونه‌های اولیه تراشه برای سیستم خودران نسل بعدی تسلا موسوم به Hardware 4 بین آن‌ها ردوبدل شده است.

درصورت نهایی‌شدن قرارداد، سامسونگ تولید این تراشه‌ها را براساس فرایند ساخت هفت‌نانومتری شروع خواهد کرد. این شرکت کره‌ای درحال‌حاضر تراشه‌های سیستم Hardware 3 تسلا را تولید می‌کند.

با اینکه سامسونگ به فناوری ساخت تراشه‌های پنج‌نانومتری دست یافته است، تراشه‌های سیستم خودران Hardware 4 را براساس فرایند هفت‌نانومتری خواهد ساخت تا میزان تولید بیشتر و عملکرد پایدارتر تراشه‌های نصب‌شده را تضمین کند.

تاریخ دقیق شروع ساخت سیستم Hardware 4 مشخص نیست؛ اما انتظار می‌رود این فرایند تا چند ماه دیگر شروع شود. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در رویداد AI Day ماه پیش اعلام کرد این سخت‌افزار جدید برای خودرو خودران ساخت این شرکت موسوم به سایبرتراک حدود یک سال دیگر عرضه خواهد شد.

سامسونگ درحال‌حاضر بعد از TSMC، بزرگ‌ترین تولیدکننده قراردادی تراشه در جهان به‌حساب می‌آید. درحالی‌که این شرکت کره‌ای ۱۷٫۳ درصد سهم بازار تراشه را دراختیار دارد، شرکت تایوانی TSMC با ۵۲٫۹ درصد سهم بازار، فرسنگ‌ها از سامسونگ جلوتر است. بااین‌حال، سامسونگ در چند سال گذشته سرعت خود را در تولید تراشه افزایش داده و در تلاش است به پای TSMC برسد. این شرکت در حال تولید تراشه اسنپدراگون 888 است و همچنین درهای خود را به‌روی تولید تراشه‌های غیرموبایلی باز کرده است.

منبع: زومیت

۱۱:۴۲ ,۰۴ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بر اساس بند 9 بخشنامه شماره 141716 مورخ 1400/02/06 عوارض گمرکی تلفن‌های همراه بالای 600 دلار از 5 درصد به 12 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل جهان است اما شاید این موضوع در آینده تغییر کند و سامسونگ در چنین کاری نقش داشته باشد. اطلاعات جدید از احتمال ...

با خداحافظی رسمی ال‌جی از دنیای موبایل، سامسونگ و اپل برای پر کردن جای خالی این شرکت در بازار موبایل، برنامه جالبی  را دنبال می‌کنند که به ...

سامسونگ در تلاش برای ترمیم چندین باگ در تلفن‌های هوشمند خود است که می توانند به هکرها اجازه دهند از کاربران جاسوسی کرده و در برخی موارد کنترل ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی