مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۹ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور از ۵۱ میلیون دُز عبور کرد.

به گزارش قرن نو ، از دیروز (یکشنبه) تا امروز دوشنبه  ۵ مهر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۴ هزار و ۴۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و  ۲۱۹ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به  ۵۵میلیون و ۴۷۹ هزار و   ۹۰ نفر رسید و تا کنون ۴۹ میلیون ۶۶۰  هزار و ۹۸نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

۶ هزار و  ۲۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته با مرگ  ۲۸۹  نفر، مجموع تلفات کرونا در کشور به ۱۱۹ هزار و  ۶۴۹ نفر رسید.

تا کنون ۳۱ میلیون و   ۸۶۸هزار و  ۸۲۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تا کنون ۳۶  میلیون و ۳۰۳هزار و ۸۲۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و  ۱۵میلیون و  ۶۴۶ هزار و ۹۶۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به  ۵۱  میلیون و ۹۵۰هزار و ۷۸۳ دُز رسیده است.

در شبانه روز گذشته، ۹۹۱ هزار و ۸۰۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

در حال حاضر ۲۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۲۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۵ شهر در وضعیت زرد و ۳۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

به گزارش ایرنا، طی روزهای گذشته تلفات روزانه کرونا با توجه به واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون روندی کاهشی گرفته و روز ۳۱ شهریور ماه پس از ۵۳ روز که تلفات کرونا به بالای ۳۰۰ نفر افزایش یافت، به رقم ۲۸۶ و زیر ۳۰۰ رسید.  

تلفات کرونا در خیز پنجم که از ابتدای تیر ماه آغاز شد شدت بیشتری گرفت و ۲۸ مرداد ماه از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد و روز سه شنبه دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه طی ۱۹ ماه گذشته شکست.

گرچه اپلیکشین ماسک ۲۳ شهریور ماه از عبور کشور از خیز پنجم کرونا خبر داد و همچنین ۲۶ شهریور ماه در برآوردی دیگر اعلام کرد تهران و چندین شهرستان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شده اند، اما معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه اعلام کرد که از موج پنجم کرونا رد نشده‌ایم.

قاسم جان بابایی افزود: گاهی ممکن است این شرایط رو به کاهش در برخی استان ها که دستورالعمل ها به درستی رعایت نکنند طولانی شود.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: در تجربه های قبل دیدیم گاهی یک پیک در استانی یک تا دو ماه طول می کشد اما در برخی استان ها، تا چهار ماه هم طول می کشد که نمونه های آن را در استان های بزرگ داشتیم.

کرونا اوایل اسفند ۹۸ در ایران شیوع یافت.

۱۵:۲۰ ,۰۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بنابر اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور ...

بعد از گذشت یک هفته از اوج‌گیری کرونای دلتا در ایران، تعداد موارد فوتی بر اثر کرونا در ایران نسبت به جمعیت، بالاتر از برزیل، انگلستان و آمریکا ...

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که برنامه فوری وزیر پیشنهادی بهداشت به منظور کنترل بحران کرونا نگاه ...

موج هولناک پنجم تعداد فوتی‎‌های رسمی کرونا در کشور را به بیش از ۱۰۰هزار نفر رساند؛ با این حال هنوز برخی اعتقادی به رعایت پروتکل‌‎های بهداشتی ...

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۶هزار و ۶۵۴ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه در همین بازه زمانی ۴۴۴ تن به دلیل ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی