پشت‌پرده لغو حضور زنگنه در تلویزیون چه بود؟

با اطلاع می‌گویم که لغو دعوت زنگنه برای حضور در تلویزیون، از جایگاهی بیرون از صداوسیما انجام شده است.

اما داستان  چه بود؟

داستان این است که وزیر سابق نفت داشته زندگی‌اش رامی کرده که از او برای شرکت در یک برنامه تلویزیونی  برای بحث درباره کرسنت دعوت می‌شود، او هم می‌پذیرد و پیشنهاد می‌دهد سعیدجلیلی هم دعوت شود. بعد از مدتی تلویزیون برای حضور جلیلی عذر می‌آورد و درخواست می‌کند زنگنه تنها به برنامه برود که او هم می‌پذیرد.

زنگنه هوشمندانه پیشدستی می‌کند و موضوع را از طریق توئیتر به اطلاع عموم می‌رساند. تلویزیون که رودست می‌خورد، دستپاچه می‌شود.

گویا صداوسیما اجازه چنین کاری را نداشته و «خودسرانه» وارد گود شده بوده. شاید هم چنین می‌پنداشته که زنگنه دعوت را رد می‌کند و همین خودش دستاویز می‌شود که بگویند ایهاالناس! دیدید متهم اصلی کرسنت از مناظره و مصاحبه گریخت و نیامد؟!

مرحله بعدی بازی شروع می‌شود، یکی دو نماینده مجلس یارگیری می‌شوند، خبرگزاری‌های دولتی و حامی دولت به خط می‌شوند و از طرف قوه قضائیه می‌گویند که کیفرخواست کرسنت صادر شده  و کجای دنیا متهم را به تلویزیون می‌آورند! و  یادشان می‌رود که  همین تلویزیون ده‌ها و صدها متهم با پرونده باز را جلوی دوربین آورده و گاهی از آنها اعتراف گرفته است!

این‌بار اما با زنگنه‌ای روبه‌رو است که صریح و بی‌تعارف است و اگر روبه‌روی دوربین تلویزیون بنشیند حرف‌هایی را می‌زند که تا حالا کسی نگفته و خیلی از اعوان و انصار دلواپسان ازجمله سعید جلیلی باید برای مدت‌ها به مرخصی تشریف ببرند. همچنین شاید کل پرونده عوض شود و معلوم گردد متهمان اصلی الان در جایگاه مدعی نشسته‌اند و برای دیگران پرونده‌سازی می‌کنند؛ به علاوه پایداریچی‌هایی که در نقش ستون پنجم  عمل می‌کنند دچار مخمصه شوند.

خلاصه اینکه تلویزیون جاخالی می‌دهد و برنامه هوا می‌شود.

از آ نطرف، برای زنگنه که تا دم خیمه معاویه و عمروعاص رفته، بنا به مصلحت‌هایی، تماس‌ها و پیغام‌ها شروع می‌شود  که... .

این‌بار هم خیانتکارهایی که با عقیم گذاشتن کرسنت، نان گرم سفره عرب‌ها را تأمین کردند، جستند تا نوبتی دیگر برسد.

5965

نویسنده: محمد مهاجری

۱۲:۲۳ ,۰۲ آذر ۱۴۰۰

آخرین یادداشت‌های محمد مهاجری